Yhteystiedot

Yhteystiedot

Info-puhelin: puh. 040 557 1530
Sähköposti: riretu(at)gmail.com

Internet-sivusto: https://riihimaenseudun.reuma-tules.fi/wp
Facebook-sivut: www.facebook.com/groups/riretu/

Pankkiyhteys: FI73 4108 0010 5450 05
Tälle tilille maksetaan retket, liikuntaryhmien osallistumismaksut jne. tapahtumakohtaisella viitteellä. (Jäsenmaksu maksetaan laskussa mainitulle tilille omalla viitteellään.)

Jäseneksi liittymislomake

Hallituksen jäsenet vuoden 2021 vuosikokoukseen saakka

Puheenjohtaja
Jatta Halttunen, Riihimäki, puh. 044 970 9393, jatta.halttunen(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja
Marja Pullinen, Riihimäki, puh. 040 507 7376 pullinen.marja(at)luukku.com

Sihteeri
Seija Solonen, Riihimäki, puh. 044 539 0121 seija.solonen(at)luukku.com

Muut jäsenet
Esko Mäkinen, Riihimäki, puh. 044 982 9440, emkinen1(at)gmail.com
Pirjo Mäkinen, Riihimäki, puh. 044 091 2491, pmkinen3(at)gmail.com
Hannele Rajamäki, Riihimäki, puh. 0500 440 999, hannelerajamaki(at)outlook.com
Miia Taskinen, Riihimäki, puh. 044 237 0822, koskinenminttu(at)gmail.com

Varajäsenet
Eira Kurki, Riihimäki, puh. 0400 319 900, eirakurki(at)gmail.com

Yhdistyksen muut toimijat

Rahastonhoitaja ja jäsenasioiden hoitaja
Eira Kurki, Riihimäki, puh. 0400 319 900, eirakurki(at)gmail.com, jasenrek(at)gmail.com

Aluetyöryhmän jäsen
Jatta Halttunen, Riihimäki, puh. 044 970 9393, jatta.halttunen(at)gmail.com

Reumaliiton valtuuston jäsen
Jarmo Heino, puh. 050 361 6533, jarmoin(at)gmail.com

Yhdistyksen tukihenkilö ja edunvalvonta-avustaja
Eila Aalto, puh. 040 523 7731, eila.aalto(at)gmail.com

Hausjärven yhteyshenkilö
Milka Aropaltio, Hausjärvi, puh. 045 633 7856 milka.aropaltio(at)elisanet.fi

Liikuntavastaava
Pirjo Mäkinen, Riihimäki, puh. 044 091 2491,pmkinen3(at)gmail.com

Keilauksen vastuuhenkilö
Esko Mäkinen, puh. 044 982 9440, emkinen1(at)gmail.com

Kuntosalivastaava Lopella
Leena Railo, puh. 040 758 8772, ritvaleena.railo(at)gmail.com

Kuntosalivastaava Ryttylässä
Jaana Forsman, puh. 040 7350 500, jaana.forsman(at)elisanet.fi

Käsityökerhon vastaava
Pirjo Ansamaa, puh. 050 353 4421, pirjoansamaa51(at)gmail.com

Kahvilatapaamisten vastuuhenkilö
Hannele Rajamäki, puh. 0500 440 999, hannelerajamaki(at)outlook.com

Reumasairaiden vertaistukija
Pirjo Mäkinen, puh. 044 0912491, pmkinen3(at)gmail.com

Fibro-Sjögren -vertaistukiryhmän vetäjä 
Seija Solonen, puh.044 539 0121, seija.solonen(at)luukku.com
Varalla Jaana Forsman

Järvamaan kummiyhdistyksen yhteyshenkilö
Laila Hatara, Riihimäki, puh. 045 639 8864, laila.hatara(at)elisanet.fi

Internet-sivujen ylläpitäjä
Heli Tammi, Ryttylä, puh. 040 5497 143, heli.tammi(at)tammiviestinta.fi, www.tammiviestinta.fi

Suomen Reumaliiton palvelupuhelimet ja palvelut

Suomen Reumaliiton palvelupuhelimet löytyvät täältä.

Suomen Reumaliiton yhteystiedot sekä tietoja palveluista löydät Reumaliiton Internet-sivuilta.

Info-puhelin: puh. 040 557 1530
Sähköposti: riretu(at)gmail.com

Pankkiyhteys: FI73 4108 0010 5450 05
Tälle tilille maksetaan retket, liikuntaryhmien osallistumismaksut jne. tapahtumakohtaisella viitteellä.