Yhteystiedot

Yhteystiedot

Info-puhelin: puh. 040 557 1530
Sähköposti: riretu(at)gmail.com

Internet-sivusto: https://riihimaenseudun.reuma-tules.fi/wp
Facebook: www.facebook.com/groups/riretu/
Instagram: www.instagram.com/reuma_tules/

   

Pankkiyhteys: FI73 4108 0010 5450 05
Tälle tilille maksetaan retket, liikuntaryhmien osallistumismaksut jne. tapahtumakohtaisella viitteellä. (Jäsenmaksu maksetaan laskussa mainitulle tilille omalla viitteellään.)

Jäseneksi liittymislomake

Hallituksen jäsenet vuoden 2025 vuosikokoukseen saakka

Puheenjohtaja
Jatta Halttunen, Riihimäki, puh. 044 970 9393, jatta.halttunen(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja
Marja Pullinen, Riihimäki, puh. 040 507 7376, pullinen.marja(at)luukku.com

Muut jäsenet
Tarja Areva, puh. 040 725 3990, tarja.areva55(at)gmail.com
Tuija Halinen, puh. 040 735 0224, tuija.halinen(at)pp.inet.fi
Tuija Kouhia, puh. 040 414 2425, tuijakouhia(at)gmail.com
Esko Mäkinen, Riihimäki, puh. 044 982 9440, emkinen1(at)gmail.com
Leena Viita, Riihimäki, puh. 050 5455 355, leenakviita(at)gmail.com

Yhdistyksen muut toimijat

Sihteeri
Seija Solonen, solonenseija4@gmail.com

Jäsenasioiden hoitaja
Hannele Salonen, puh. 040 593 5190

Rahastonhoitaja 
Soile Lindfors, puh. 040 570 9106, soile.lindfors(at)gmail.com

Reumaliiton valtuuston varajäsen
Jatta Halttunen, Riihimäki, puh. 044 970 9393, jatta.halttunen(at)gmail.com

Yhdistyksen kunniapuheenjohtaja
Eila Aalto, puh. 040 523 7731, eila.aalto2(at)gmail.com

Hausjärven yhteyshenkilö
Milka Aropaltio, Hausjärvi, puh. 045 633 7856, milka.aropaltio(at)elisanet.fi

Lopen yhteyshenkilö
Soile Lindfors, puh. 040 570 9106, soile.lindfors(at)gmail.com

Liikuntavastaava
Leena Viita, puh. 050 5455 355, leenakviita(at)gmail.com

Kuntosalivastaava Lopella
Leena Railo, puh. 040 758 8772, ritvaleena.railo(at)gmail.com

Kuntosalivastaava Ryttylässä
Jaana Forsman, puh. 040 7350 500, jaana.forsman(at)elisanet.fi

Kahvilatapaamisten vastuuhenkilö
Hannele Rajamäki, puh. 0500 440 999, hannelerajamaki(at)outlook.com

Vertaistukiryhmä 20-45 -vuotiaille reuma,-tuki-ja liikuntaelinsairaille sekä vertaistukija
Sonja Pääkkö, puh. 040 722 9573, sonja.paakko(at)gmail.com

Reumasairaiden vertaistukija
Pirjo Mäkinen, puh. 044 0912491, pmkinen3(at)gmail.com

Lastenreumaa sairastavien vertaistukija
Riikka Herdén, puh. 040 515 9618, riikka.herden(at)gmail.com

Lastenreumaa sairastavien vertaisryhmän yhteyshenkilöt
Vertaistukija Riikka Herdén, puh. 040 515 9618, riikka.herden(at)gmail.com
Tanja Sallanniemi, puh. 0400 675 564, tanja.sallanniemi(at)gmail.com
Pia Laakso, puh. 040 7099 273, seppala.pia(at)gmail.com

Fibro-Sjögren -vertaistukiryhmän vetäjä 
Seija Solonen, solonenseija4@gmail.com
Varalla Jaana Forsman

Internet-sivujen ylläpitäjä
Heli Tammi, Ryttylä, puh. 040 5497 143, heli.tammi(at)tammiviestinta.fi, www.tammiviestinta.fi

Suomen Reumaliiton palvelupuhelimet ja palvelut

Suomen Reumaliiton palvelupuhelimet löytyvät täältä.

Suomen Reumaliiton yhteystiedot sekä tietoja palveluista löydät Reumaliiton Internet-sivuilta.

Info-puhelin: puh. 040 557 1530
Sähköposti: riretu(at)gmail.com

Pankkiyhteys: FI73 4108 0010 5450 05
Tälle tilille maksetaan retket, liikuntaryhmien osallistumismaksut jne. tapahtumakohtaisella viitteellä.